Новини

В області продовжуються жнива. Станом на 03.08.16р. всіма категоріями господарств області з прогнозу 217,1 тис. га обмолочено 149,6 тис. га, що становить 69% до прогнозу і є на 32,5 тис. га більше відповідної дати у минулому році. Намолочено 592,4 тис. тонн зерна (+ 184,0 тис. тонн до м.р.), урожайність по області становить 39,6 ц/га; в сільськогосподарських підприємствах з прогнозу 164,5 тис. га обмолочено 114,9 тис.га (70% до завдання), намолочено 480,8 тис.тонн (+187,2 тис.тонн до м.р.). Ріпак на звітну дату зібрано на площі 6,8 тис.га, або 85% до прогнозу. Намолочено 15,5 тис. тонн при урожайності 22,6 ц/га.
Кращі показники на збиранні врожаю мають сільгосппідприємства Чуднівського, Житомирського, Брусилівського, Андрушівського та Бердичівського районів, де ранні зернові обмолочені на 80-95% площ. За день сільгосппідприємствами обмолочується біля 8,0 тис.га ранніх зернових і зернобобових культур.
Кращі сорти озимої пшениці, які дали в цьому році найвищий урожай – це Кубус, Дарунок Поділля, Богемія, Скаген, Самурай, Матрікс, Новокиївська. Серед сортів озимого жита - Синтетік 38, Пікасо, Харківське 98, ярого ячменю – Антілон, Боюс, Командор, Еней, Себастьян, вівса – Парламентський, Чернігівський, та інші.Розуміючи, що зібрати виплеканий урожай – це «пів-справи», хлібороби завчасно попрацювали над тим, як не лише зберегти, а й забезпечити його якість відповідно вимог стандартів та довести до споживача.
Для зберігання вирощеного зерна та доведення його до відповідних кондицій в області є 186 зерносушильних комплексів та машин, до 200 одиниць сушильної та більше 800 зерноочисної техніки. Сушильне господарство області дає можливість за годину просушити до 5 тисяч тонн зерна підвищеної вологості, за добу близько 100,0 тис. тонн, при очікуваному добовому намолоті до 70 тис. тонн.

   Верховна рада України  Президент України  Кабінет Міністрів України  Верховний Суд України  Міністерство аграрної політики та продовольства України
   Житомирська обласна рада  Житомирська облдержадміністрація  Генеральна прокуратура України  Інститут охорони ґрунтів України  Агенство земельних ресурсів України