Новини

Оновлена Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія стала першою в Україні, де на високому технологічному рівні здійснюються дослідження рослин, сільськогосподарських культур, насіння, а також контроль пестицидів та нітратів.


На цьому наголосив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа сьогодні, 25 жовтня, під час відкриття лабораторії.
«Така сучасна фітосанітарна лабораторія є першою в Україні, в якій проведено повну реконструкцію – зроблено капітальний ремонт приміщення та закуплено сучасне обладнання. Є всі умови для того, щоб ефективно працювати. І сподіваюсь, що та продукція, яка проходитиме у експертизу у цій лабораторії, успішно експортуватиметься до іноземних країн. У Житомирської області є всі шанси для того, аби отримати акредитацію відповідно до вимог міжнародних стандартів», – зазначив Володимир Лапа.
Участь у відкритті лабораторії взяв заступник голови – керівник апарату ОДА Олексій Ясюнецький, який привітав колектив: «Сьогоднішня подія є прикладом того, що власними силами можна створити таку високоспеціалізовану фітолабораторію. І саме ця установа на Житомирщині має всі можливості для проведення повної незалежної лабораторної експертизи, результати яких матимуть оцінку міжнародного рівня. Вітаю вас та бажаю успіхів у роботі, ентузіазму та визнання».
Основні завдання установи – проведення фітоекспертизи рослинних об’єктів, визначення надлишкової кількості пестицидів в продуктах сільськогосподарського виробництва, рослинництва, ґрунті та воді; визначення посівних якостей насіння та садибного матеріалу.
У новому приміщенні ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» функціонує 5 відділів:
відділ фітосанітарного аналізу;
відділ аналітики пестицидів, агрохімікатів;
реєстрації зразків об’єктів регулювання та оформлення документів;
відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу;
відділ фітосанітарних процедур.
Довідково: ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» підпорядковується Держпродспоживслужбі України та належить до сфери її управління. Спрямування та координація діяльності Лабораторії покладено на Департамент фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби. У лабораторії працює 61 фахівець.
Для того, щоб отримати акредитацію міжнародного рівня, із 2013 року розпочались роботи із ремонту приміщення, яке лабораторія орендує в Інституті сільського господарства Полісся НААНУ.
Наразі завершено ремонт другої приміщення у 17 кабінетах та встановлено ПЦР обладнання, відповідно до міжнародних стандартів до випробувальних лабораторій.
У липні лабораторія подала пакет документів для акредитації до Національного агентства з акредитації (НААУ). Аудит попередньо впровадженої системи управління запланована на друге півріччя 2017 року.

   Верховна рада України  Президент України  Кабінет Міністрів України  Верховний Суд України  Міністерство аграрної політики та продовольства України
   Житомирська обласна рада  Житомирська облдержадміністрація  Генеральна прокуратура України  Інститут охорони ґрунтів України  Агенство земельних ресурсів України