Новини

Збереження зерна урожаю 2015

Наші аграрії надійно попрацювали ще до весни в цьому плані і зібраний в області урожай зернових буде надійно збережений.
Загальна місткість елеваторів та зерносховищ у сільськогосподарських та хлібоприймальних підприємствах Житомирської області складає 1427 тис. тонн одночасного зберігання зерна, у тому числі сертифікованих - близько 700 тис. тонн.
На хлібоприймальних підприємствах в роботі задіяно 54 зерносушарки сумарною продуктивністю сушіння зерна 54,9 тис.тонн/добу та 70 одиниць зерноочисного обладнання сумарною потужністю 103,1 тис.тонн/добу. Всі лабораторії атестовані, забезпечені необхідним обладнанням та приладами для визначення показників якості зерна.
За останні роки в експлуатацію введено сучасні зерносховища сумарною ємкістю понад 400 тис. тонн.
В кінці липня у м. Бердичеві введено у експлуатацію підприємство із зберігання зерна ТОВ «Бердичівський елеватор» місткістю 16,0 тис. тонн одночасного зберігання зерна. У жовтні заплановано відкриття елеватора у с. Оліївка Житомирського району на 60 тис. тонн.
З другої декади липня поточного року хлібоприймальні підприємства області розпочали приймання зерна нового урожаю. Як свідчать лабораторні дослідження, зерно пшениці нового врожаю по якісних показниках на сьогоднішній день відповідає 2, 3 та 6 класу.
Претензій від керівників господарств по визначенню якості не надходило.

   Верховна рада України  Президент України  Кабінет Міністрів України  Верховний Суд України  Міністерство аграрної політики та продовольства України
   Житомирська обласна рада  Житомирська облдержадміністрація  Генеральна прокуратура України  Інститут охорони ґрунтів України  Агенство земельних ресурсів України