Новини

У 2017 році на виконання заходів Програми із обласного

бюджету спрямовано та використано 6150,0 тис. грн.


з них по напрямках:


- відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння корів господарствами населення


   З обласного бюджету по даному напряму спрямовано 1910,7 тис. грн
Підтримка даного напряму направлена на збільшення обсягів виробництва та якості молока у господарств населення, механізації процесу доїння корів та зменшення витрат ручної праці, поліпшення зайнятості сільського населення. Право на отримання підтримки мають ті господарства населення, які утримують три і більше корів та придбали установку індивідуального доїння корів.
Відшкодовано вартість придбання установок індивідуального доїння корів 296 господарствам населення на загальну суму 1910,7 тис. грн.
Як результат поголів’я великої рогатої худоби у господарствах населення зросло у порівнянні до 2016 року на 4,2 тис. голів, у тому числі корів - на 300 голів, обсяг виробництва молока зріс на 700,0 тонн, обсяг реалізації на забій худоби та птиці – на 3,1 тис. тонн. У 2017 році господарствами населення вироблено продукції тваринництва на суму 2428,5 млн гривень, що на 22,9 млн грн більше у порівнянні до 2016 року. По обсягах виробництва продукції тваринницької галузі господарствами населення область перебуває на 3-му місці у державі.


- часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць,
нетелей, корів господарствами населення


З метою покращення породного складу корів у господарствах населення відшкодовано часткову вартість придбання племінних телиць, нетелей, корів
господарствами населення. Спрямовано 20,0 тис. грн. 2 господарствам населення за закуплені 2 нетелі.


- спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності сільськогосподарськими підприємствами


   За приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності 2 сільськогосподарським підприємствам спрямовано 74,0 тис. грн за нарощені 37 голів корів за рахунок власного відтворення.


- часткове відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції та часткове відшкодування вартості органічного насіннєвого матеріалу сільськогосподарським підприємствам


  Розвиток органічного виробництва є одним із пріоритетних напрямків роботи агропромислового комплексу області, а виробництво органічної продукції є візитівкою Житомирської області. Органічна продукція -це покращення стану здоров’я населення, раціонального використання ґрунтів та інших природних ресурсів у процесі сільськогосподарського виробництва, збереження навколишнього природного середовища. У 2017 році на підтримку органічного виробництва у частині часткового відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції та часткового відшкодування вартості органічного насіннєвого матеріалу 3 сільськогосподарським підприємствам із обласного бюджету спрямовано 94,7 тис. грн трьом сільськогосподарським підприємствам.


- спеціальна бюджетна дотація з обласного бюджету, що спрямовується сільськогосподарським підприємствам на вирощування льону


   З метою відродження льонарства - традиційної культури зони Полісся з обласного бюджету за вирощування льону-довгунцю та льону олійного 17 підприємствам із 10 районів спрямовано 2000,0 тис. грн підтримки.
У 2017 році у порівнянні з попереднім роком площа під льоном збільшилась на 45 га, збільшено виробництво насіння льону довгунцю 47,5 тонн.


- спеціальна бюджетна дотація з обласного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам, що спрямовується на вирощування гречки на зерно


   Для забезпечення споживчого попиту на гречку та з метою зниження ціни на гречану крупу з обласного бюджету за вирощування гречки спрямовано 800 тис. грн, підтримку отримали 46 підприємств із 16-ти районів області.
Підтримка даного напряму сприяла збільшенню у 2017 році у порівнянні з 2016 роком посівних площ під гречкою на 9610 га, валового збору – на 7300 тонн, або 54,0%. Ціна на гречану крупу знизилась з 32,0 грн до 20,0 грн за 1кг.


- надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам


  По програмі ,,Надання державного пільгового кредитування індивідуальним сільським забудовникам” з обласного бюджету спрямовано довгострокові пільгові кредити 10 сільським забудовникам 1542,3 тис. грн, з них 1250,0 тис. грн із загального фонду та 292,3 тис. грн із спец фонду.


З них:


для будівництва житла дві особи отримали 500,0 тис. грн, побудовано два будинки загальною площею 361,8 кв. м;
для придбання житла п’ять осіб отримали 762,3 тис. грн, придбано 372кв.м. житла;
для реконструкції житла три сільські жителі отримали 280,0 тис. грн, проведено реконструкцію 295 кв. м. житлових приміщень.

   Верховна рада України  Президент України  Кабінет Міністрів України  Верховний Суд України  Міністерство аграрної політики та продовольства України
   Житомирська обласна рада  Житомирська облдержадміністрація  Генеральна прокуратура України  Інститут охорони ґрунтів України  Агенство земельних ресурсів України