Новини

7 лютого поточного року Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору та затвердив відповідні рішення про порядки використання коштів державного бюджету зокрема:
Постанова КМ України від 07лютого 2018 № 86 « Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
Відповідно затвердженого порядку, починаючи із 1 січня 2018 року передбачена часткова компенсація 25 відсотків вартості придбаної техніки сільськогосподарським товаровиробникам.
Постанова КМ України від 07 лютого 2018 № 104 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»
Порядком передбачено здешевлення на 80 відсотків посадкового матеріалу у садівництві, виноградарстві та хмелярстві.
Постанова КМ України від 07 лютого 2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».
Для малих та середніх фермерських господарств порядком передбачено: відшкодування 80 відсотків вартості закупленого насіння вітчизняної селекції; 90 відсотків вартості дорадчих послуг; часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва на безповоротній основі у розмірі 40 відсотків її вартості; фермерські господарства мають право на здешевлення кредитів у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку.
У рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів порядком передбачена фінансова підтримка у розмірі 70 відсотків витрат на придбання обладнання на один сільськогосподарський кооператив.
Постанова КМ України від 07 лютого 2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».
За умовами порядку у галузі тваринництва підтримка надається: на компенсацію частини кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів; компенсацію відсотків за залученими кредитами для покриття витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво, аквакультура; суб’єктам господарювання за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності у розмірі 750 гривень за одну голову; дотація фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби із розрахунку 2,5 тис. гривень за одну голову до однорічного віку.

   Верховна рада України  Президент України  Кабінет Міністрів України  Верховний Суд України  Міністерство аграрної політики та продовольства України
   Житомирська обласна рада  Житомирська облдержадміністрація  Генеральна прокуратура України  Інститут охорони ґрунтів України  Агенство земельних ресурсів України