Начальник управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Р. Кирилюк та директор Житомирської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Р. Паламарчук взяли участь у науковій конференції на тему «Грунтоцентрична технологія з використанням біопрепарату Філазоніт: її вплив на збереження і поліпшення родючості ґрунтів та ефективність сільськогосподарського виробництва», яка відбулася в Закарпатській області, м. Берегово.
Довідково:
БАКТЕРІАЛЬНЕ ДОБРИВО ФІЛАЗОНІТ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ТАКІ ПЕРЕВАГИ, ЯКІ ВИКОРИСТАННЯ ТРАДИЦІЙНИХ МЕТОДІВ НЕ ГАРАНТУЄ, А САМЕ:
– обширнішу кореневу систему, яка здатна “транспортувати” більше води та поживних речовин;
– сильніші стебла, які краще протистоять примхам погоди;
– більші, стабільніші надземні частини рослин, краще забарвлення листя;
– поліпшується “водогосподарювання” культур;
– розвиваються здоровіші, більш стійкі до захворювань, монолітні рослини;
– при щедрішому врожаї зростає і його якість;
– виробництво економніше, зростає його прибутковість; покращується структура грунту, зростає вміст гумусу, поліпшується мережа водо- і постачання тепла;
– зменшує кислотність грунту від вживання міндобрив;
– зменшуються витрати на виробництво.
Філазоніт попри це створює можливості для того, щоб ми добилися додаткових прибутків та заощаджень, адже при його застосуванні врожайність зростає на 10-30 відсотків, у залежності від культур. Решту заощаджень можна досягти завдяки зменшенню витрат на сушіння (рослини містять в собі на 2-4 відсотка менше води), із-за нещільного грунту економимо 20-30 процентів пального. Важливий момент: вживаємо значно менше хімікатів (при застосуванні бактеріального добрива рослини здоровіші, більш стійкі до захворювань і шкідників).
Про Філазоніт треба знати, що він з 2009 року виготовляється в Угорщині, в Саболч-Сатмар-Березькій області, в м.Бестерецені. На новозбудованому, спорудженому за сучасними технологіями, модерному підприємстві. Важливо згадати, що тут бактеріальне добриво заливають у каністри, забезпечені спеціальними “дихаючими” кришками, які закривають ємкості таким чином, що виріб захищений від підробок.
Філазоніт офіційно сертифікований в Україні, бактеріальне добриво.